4. ročník Turbanské Černošice – Turistický pochod – 14.3.15

Kdy: sobota 14.3.15

Kde: start nádraží Černošice – Mokropsy

Vážení přátelé pohybu,

zvláště chůze všech věkových kategorií, zveme vás srdečně již na 4. ročník pochodu Turbanské Černošice. Poprvé jsme se sešli v roce 2012 v překvapivém počtu účastnků – bylo nás přes 300 – a vydali se na pět různě dlouhých tras. Startovalo se z nádraží Černošice, odkud startovaly i další ročníky. Letos jsme udělali malou změnu a startuje se z nádraží Mokropsy. Cíl zůstává stejný – v hostinci U Králů v Mokropsech, a to od 12 do 21 hodin. I letošní rok si můžete v cíli zazpívat, zatancovat či posedět a zaposlouchat se do tónů písniček živé kapely.

Naopak trasy vedou každý rok trochu jinými směry a jinými cestami. Vedou po značených cestách i neznačených cestách, protože Černošice a jejich okolí mají co nabídnout. Nechceme, aby lidé jen polykali kilometry, ale chceme, aby se seznámili s přírodními a kulturním zajímavostmi na trase.

Letošní nejkratší trasa 6 km vede zajímavými ulicemi Mokropes a Vráže a dále podél Berounky. Vede úmyslně i kolem dětských hřišť, aby si rodiče na chvilku odpočinuli. Další trasa je 12 km, která vás povede lesními cestami přes Vonoklasy, kde bude živá kontrola, to znamená, že tam na vás budou čekat naši pořadatelé. Tudy povedou i další trasy. Dále si můžete vybrat z delších tras a to z trasy 16, 29  a 51 km. Nejdelší trasa startuje v rozmezí od 7.00 do 9.00 h a povede do Trnové, kam povede i trasa 29 km. V místní Trnovské krčmě si můžete koupit tur. známku.

 Kolem ohrad s koňmi a lesy sejdete až ke Spálenému mlýnu, dále přes  Bojov, vrch Hvíždinec, Karlík a Vonoklasy až do cíle. Kudy povede trasa 16 km, vám neprozradím, kdo to chce vědět, ať přijde na pochod. Za svoji námahu budete odměněni dobrým pocitem, že jste udělali něco pro své tělo a k tomu ještě diplomem, razítky do svých wanderbuchů, drobností. Sbíráte tur.vizitky? U nás můžete mít hned tři najednou. Jedna z nich se přímo týká Černošic a najdete na ní fotografii kapličky sv.Václava a Kazínskou skálu. Zdrávi došli! Těšíme se na vás!

                                         Marta Kravčíková, KČT Praha – Karlov, oddíl Turistická banda TurBan