Klubíčko

 Vznikli jsme proto, abychom v naší obci vytvořili prostor pro setkávání a vzájemné poznávání dětí od nejútlejšího věku a jejich rodičů.

Chceme pomoci dětem při vytváření prvních sociálních kontaktů, které dají základ budoucímu kamarádství a usnadnit jim tak nástup do školky nebo školy.

Chceme také pomoci rodičům, zejména na mateřské dovolené, aby v tomto krásném období, kdy většinu času věnují péči o své dítě, nezůstávali izolováni a měli možnost sdílet své radosti a starosti s ostatními rodiči.
Klubíčko vzniklo v říjnu 2007, a to zejména díky velké podpoře p. starosty ing. Karla Dostálka.

Jako prostora nám byla nabídnuta klubovna hasičské zbrojnice, o kterou se s námi SDH Jíloviště několik měsíců dělilo.
Na jaře r. 2008 jsme využili možnosti přestěhovat se do komfortnějšího prostředí v pizzerii U Hastrmana, kde díky laskavosti manželů Hastrmanových máme v suterenu restaurace svoji klubovnu.

V listopadu r. 2008 jsme se stali součástí Okrašlovacího spolku obce Jíloviště, který naši činnost právně zastřešuje.

Uzavřením pizzerie datum U Hastrmana skončily i pravidelné schůzky Klubíčka.

V letech 2009 – 2010 probíhal výukový program HŠ Yamaha – První krůčky k hudbě, nejprve v pizzerii U Hastrmana, poté v salonku hotelu Cinema Palace, Všenorská 45.

Skončením provozu i tohoto hotelu se omezila činnost Klubíčka na uspořádání bazárku dětského oblečení (18.3.2011) a pořádání dvou divadelních představení pro děti v klubovně hasičské zbrojnice, vždy na jaře a na podzim. V únoru 2013 zajistilo Klubíčko poprvé dětský karneval v restauraci Pod Lesem. Karneval se setkal s úspěchem a v únoru 2014 plánujeme další.

Pokračováním intenzivnějšího setkávání rodičů a dětí předškolního věku bylo otevření prázdninové herny v sále bývalé restaurace U Hastrmana na Pražské ulici č. p. 260 dne 8. července 2013.

Společnost G.Z.G. s r.o. propůjčila sál Okrašlovacímu spolku obce Jíloviště od července do srpna 2013, za úhradu spotřebované energie. Protože jsme s dětmi ještě nacvičili kratičké kulturní pásmo, byl termín prodloužen do 8. září 2013.

 

Kontaktní osoba: Iva Stefanová    e-mail: iva1stefanova@seznam.cz       tel: 605 875 381

 

 

FOTOGALERIE

Pozvánka na 1. advent 2019

Posted by on 25.11.2019 in Archiv kalendáře akcí, Archiv V okolí Jíloviště, Klubíčko, Okrašlovací spolek obce Jíloviště | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Pozvánka na 1. advent 2019

Pozvánka na 1. advent 2019

v neděli 1. prosince 2019

u zvoničky-kapličky sv. Floriána

ozdobíme a rozsvítíme vánoční stromeček.

Divadélko pro děti „Jak Kašpárek s Kalupinkou slavili Velikonoce“

Posted by on 28.03.2017 in Archiv, Klubíčko, Okrašlovací spolek obce Jíloviště, Úvod | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Divadélko pro děti „Jak Kašpárek s Kalupinkou slavili Velikonoce“

V neděli 2.4. v 15:00 se koná v klubovně hasičské zbrojnice na Jílovišti divadélko pro děti "Jak Kašpárek s Kalupinkou slavili Velikonoce". 

Hraje divadlo Kasperle.

Pořádá Klubíčko Okr. spolku Jíloviště.

Za zapůjčení klubovny děkujeme

SDH Jíloviště.

Prázdninové malování s Klubíčkem

Posted by on 27.07.2015 in Archiv, Klubíčko | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Prázdninové malování s Klubíčkem

Klubíčko Okrašlovacího spolku vyhlašuje výtvarnou soutěž pro děti. Kdo se chce zúčastnit, ztvární libovolnou technikou tématiku léta a prázdnin. Mladé umělce bohužel musíme omezit formátem – A4 a protože obrázky budou vystaveny venku a musí být zalaminovány, mohou být pouze dvourozměrné (žádné nalepené kamínky, větvičky, mušličky atp.).

Výtvory malých a mladých umělců prosím vhoďte do poštovní schránky domu č. 52 (vedle hasičské zbrojnice) nejpozději do 31. 8. 2015. Veškerá dílka prosíme vzadu podepsat a uvést věk autora. Přiložte prosím také mailový a telefonický kontakt. V září je plánována vernisáž výstavy „Ohlédnutí za létem“ spojená s předáním cen pro umělce a promítání filmu pro děti – bude upřesněno v příštím čísle Zvonice. Jakékoli dotazy k prázdninovému malování ráda zodpoví Iva Stefanová (iva1stefanova@seznam.cz).