První kolo Líšnického slavíka je za námi a finále se chystá 2. června

Porota i moderátorská dvojice paní Věra Černá Hanešková a pan Jiří Bílý Hladovec se vzácně shodli, že laťka letošního ročníku byla postavená opravdu hodně vysoko, a to se ještě těsně před soutěží omuvila jedna z přihlášených, skoro Superstar AnnaMária d Almeida. Vybrat vítězky i vítěze, kteří postoupí do finále, tedy bylo opravdu velmi těžké.
My žáby bychom daly první místo i ceny úplně všem, kteří se přihlásili a zúčastnili, všem, kteří zpívají především s láskou a pro radost a tím dělají radost i ostatním, to by ale nebyla soutěž. Do finále, které proběhne 2. června v prostorách Golfového hřiště a restaurace Koliba v Líšnici, nakonec postoupilo 11 soutěžících. Po skončení soutěže proběhl ještě seminář- hodina s hudební pedagožkou Petrou Kellerovou, kterého využili ke zdokonalení se a přípravě na finíále některé postupující Slavice.
Celé odpoledne bylo myslím pro všechny zúčastněné velikým svátkem, kulturním i uměleckým zážitkem. Možná bylo i znamením, že to s tou naší mladou generací pořád není tak zlé, jak to chvílemi vypadá.

V první kategorii postoupili:

1. Sandra Sýkorová, ZUŠ Říčany
2. Hana Wittová, KC Praha 9
3. Zuzana Valešová ZŠ Líšnice

Ve druhé kategorii postoupili:
1. Adéla Čeňková, ZUŠ Říčany
2. Simona Vosátková, ZUŠ Kladno
3. Jiří Mašek, Řitka a Tomáš Klofát, ZŠ Beroun

Ve třetí kategorii postoupili:
1. Veronika Košatová, ZŠ Beroun
2. Martina Matúšková, ZŠ Mladá Boleslav a Karolína Jalovcová KD Průhon
3. Petra Košťálová, ZŠ Berou