repríza divadelní hry Poker bez esa divadla Křoví

V režii Dany Radové si hrají: Věra Hanešková, Jiří Hladovec, Marika Muková, Filip Hájek, nebo Jan Horák, nebo Petr Šusta.

Kytara, hudba a jiné nástroje: Vašek Mašek, Karel Snášel, Adéla Mašková. Svítí Kamil Rada.

Jako hosté se ve hře záhadně objeví i naši slavní sousedé, například Vladimír Čech, Pavel Landovský nebo samotný autor Ivan Kraus s manželkou Naďou Munzarovou.

Hra známého spisovatele Ivana Krause Poker bez esa je o tom, jak málo k může někomu ke štěstí stačit a co jiný všechno potřebuje, a přesto šťastný není. A především je to hra o svobodě, možnosti volby. Každý si může vybrat, zda podlehne obecné snaze více a více spotřebovávat cokoli v jakémkoli směru –zážitky, zábavu, věci… a tak hledat náplň života, realizaci svých snů. Krausova hra o dobrovolných bezdomovcích, tulácích, nastavuje zrcadlo naší uspěchané konzumní společnosti.

A jak už je v Křoví zvykem, hru jsme si zpestřili vlastními autorskými písněmi i jinými zajímavými chvilkami.

Hra oplývá krásným jazykem, ale je náročná více směry, (zejména pro paměťovou kapacitu našeho souboru). Nemáme zde už možnost schovávat se za čerty, víly, vodníky nebo opilé pytláky, jak jsme byli my i diváci zvyklí.

Varování souboru: Hra není vhodná pro konzumenty komerční zábavy, pro neurotiky a milovníky akčních hororů.

Díky podpoře města Mníšek pod Brdy již čtvrtý rok zkouší i hraje naše líšnická divadelní společnost Křoví v mníšeckém kině. Scházejí se zde divadelní a hudební nadšenci z Mníšku, Všenor, Řitky, Líšnice, Černolic, i z Prahy.

Vznik představení podpořil Středočeský kraj.