Informace k Ukrajině

Informace k Ukrajině

27.02.2022

jak jistě vnímáte, situace na Ukrajině je složitá, mění se rychle, jste pod tlakem Vašich občanů, kteří chtějí pomoci, nebo pomoc organizujete sami.

S ohledem na migrační vlnu jsme pro Vás a Vaše občany připravili základní přehled informací, jak postupovat a odkazy na klíčové úřady a orgány, které Vám pomohou situaci zvládat.

 

Naleznete jej ZDE:

https://www.kr-stredocesky.cz/web/urad/home/-/blogs/informace-pro-obce-a-ceske-i-ukrajinske-obcany-v-souvislosti-s-migracni-vlnou-z-ukrajiny

 

Situaci nadále mapujeme a budeme informace aktualizovat.

Zároveň, protože Správa uprchlických zařízení zatím přijímá primárně nabídky hromadných ubytovacích kapacit, tak jsme po dohodě s Hasičským záchranným sborem Středočeského kraje zřídili linku pro příjem nabídek individuálních možností ubytování. A to na čísle:

950 870 420

Aby nebyly linky zahlcené, doporučujeme Vaši nabídku ubytování zaslat písemně na e-mail Krajského úřadu Středočeského kraje:

pomocukrajine@kr-s.cz

Napište kontakt na Vás jako poskytovatele, místo ubytování, kapacitu, a za jakých podmínek ubytování nabízíte.

Zároveň Vám posílám informační letáky, které můžete využít na svých stránkách nebo sítích, případně vyvěsit na nástěnky. Budeme se snažit Vám dodávat další informace v co nejkratším možném čase. Od pondělí by měl být zcela nastaven i systém ze strany státu a uprchlických zařízení a jejich kapacit.

Věřím, že společnými silami dokážeme pomoci našim ukrajinským přátelům, kteří čelí bezprecedentní situaci ve své zemi.