Mimořádné jednání vlády 25. 11. 2021, vyhlášení nouzového stavu a krizových opatření

Mimořádné jednání vlády 25. 11. 2021, vyhlášení nouzového stavu a krizových opatření

25.11.2021

Výsledky z mimořádného jednání vlády 25. 11. 2021.

Vláda vyhlásila nouzový stav na 30 dní s platností od dnešní půlnoci:

 

 

 

 

 Usnesení vlády č. 1065 Vyhlášení nouzového stavu pro území České republiky z důvodu ohrožení zdraví v souvislosti s prokázáním výskytu koronaviru /označovaný jako SARS CoV-2/ na území České republiky

 Usnesení vlády č. 1066 Krizové opatření k omezení činnosti maloobchodu a služeb

 Usnesení vlády č. 1067 Krizové opatření k zajištění poskytování zdravotních služeb poskytovateli zdravotních služeb akutní lůžkové péče po dobu trvání nouzového stavu

 

Krizová opatření (nad rámec platných mimořádných opatření MZDR, ta zůstávají v platnosti) účinná od páteční 18. hodiny:

  • Restaurace a bary – Restaurace, bary, hudební a taneční kluby, kasina, herny a podobné podniky budou zavřené v čase od 22 hodin do 4:59.
  • Sport a kultura – Na sportovních utkáních, kulturních představeních a vzdělávacích akcích může být maximálně 1000 diváků.
  • Společenské akce – Maximální počet lidí na různých spolkových a společenských akcích, oslavách a podobně se snižuje z 1000 na 100 lidí.
  • Vánoční trhy – Platí zákaz konání vánočních a adventních trhů, s výjimkou prodeje vánočních stromků a kaprů. Celoroční trhy mohou zůstat i nadále v provozu.
  • Pití alkoholu na veřejnosti – Platí zákaz pití alkoholu na veřejnosti. V restauracích a podobných podnicích je pití alkoholu povoleno.
  • Jídlo v nákupních centrech – Platí zákaz konzumace potravin v obchodních centrech. V takzvaných ‚food courtech‘ bude možné koupit jídlo pouze s sebou.

Usnesení vlády o vyhlášení nouzového stavu a o přijetí krizových opaření budou následně publikována ve Sbírce zákonů zde: https://aplikace.mvcr.cz/sbirka-zakonu/

Aktuální stanovisko Mezioborové skupiny pro epidemické situace, publikované dnes 25. 11. 2021 zde: https://www.meses.cz/desatero-doporuceni-pro-verejnost/.