Srdečně vás zveme v sobotu 18.6.22 na Hry bez hranic

Srdečně vás zveme v sobotu 18.6.22 na Hry bez hranic

16.06.2022

Vážení spoluobčané Jíloviště, srdečně vás zveme v sobotu 18.6.22 na Hry bez hranic. Aktivní účastníci odjíždějí od hasičárny v 9:30, na ostatní se budeme těšit v průběhu dne.

Za obec Jíloviště soutěží tým – VETERÁNI JÍLOVIŠTĚ

 

Letos se po dlouhé covidové pauze uskuteční již osmý ročník Her bez hranic. Předchozí ročníky hostily obce Kytín, Líšnice, Voznice, Nová Ves pod Pleší, Hvozdnice, Čisovice a město Mníšek pod Brdy. Vznikla tak úžasná tradice podporující společné soužití a komunitní spolupráci, spojující obce regionu Mníšecko s hosty ze sousedního Dobříšska. V letošním roce se budou hry konat na fotbalovém hřišti v Klínci.

Co jsou Hry bez hranic?

Konají se v sobotu 18. června 2022 cca od 11:00 hodin do pozdního večera. Hry spočívají ve spíše odlehčených formách soutěží pro družstva, složená z pěti mužů a pěti žen. Úkoly či disciplíny nejsou sice jednoduché, oplývají však vtipem a nároky na soulad, týmovou spolupráci a smysl pro humor. Soutěže jsou navrženy na motivy historie a současnosti pořádající obce. Letošního ročníku se zúčastní neuvěřitelných 12 týmů reprezentujících obce Bratřínov, Čisovice, Hvozdnice, Jíloviště, Klínec, Kytín, Líšnice, Mníšek pod Brdy, Nová ves p. P., Stará Huť, Trnová a Voznice. Každá obec se bude prezentovat nejen soutěžním týmem, ale také ukázkou svých zajímavostí a nabídkou vyžití na svém území.

Na akci očekáváme přibližně 500-1000 domácích i přespolních návštěvníků. Po slavnostním defilé a předání cen vítězům bude regionální den zakončen společnou veselicí s živou muzikou.